4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

Сьогодні в світі говорять про міни та вибухи. Це пов’язано не тільки з подіями в країнах, де відбуваються військові конфлікти та терористичні акти. 4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням, тож це нагадування усім нам про небезпеку, обережність та необхідність мати відповідні знання.

Увага  - міни!

Ця страшна зброя вже встигнула вкрасти та скалічити безліч людських життів. Жахіття триває і зараз, причому, не тільки на небезпечному сході України. І досі люди знаходять «згадки» про Другу світову у власних городах, в містах та селах, в лісах та полях. ЗМІ зазначають, що внаслідок війн та військових конфліктів на території більш ніж 70 країн світу знаходиться близько 60 мільйонів мін та вибухонебезпечних предметів, в тому числі і в Україні. Щороку гине від них та отримують травми приблизно 26 000 людей. Цивільного населення серед них – близько 80%. Нажаль, залишається низьким рівень обізнаності громадян, особливо дітей, щодо поведінки у подібній небезпеці. Днями скалічив себе хлопчик на Харківщині, який десь знайшов снаряд часів Другої світової війни, приніс його додому та вирішив подивитись, що всередині.

Від початку збройного конфлікту на сході України вже було зафіксовано 1205 випадків підриву людей на боєприпасах, за даними Міністерства оборони України. 403 із постраждалих — мирні жителі, а 68 з них – діти. Важко уявити собі, скільки років після закінчення бойових дій на Донбасі подібні «згадки» будуть нагадувати про себе мирним мешканцям. Серед вибухонебезпечних предметів, які найчастіше розмінувальники знаходять на Донбасі – протитанкові та протипіхотні міни, нерозірвані снаряди та касетні боєприпаси. За думкою заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгія Туки, на розмінування Донбасу знадобиться близько 10 – 15 років. Такий висновок держслужбовець зробив на основі даних міжнародної практики під час круглого столу комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони. Він зауважив, що через розповсюдження боєприпасів по  території всій Україні процес розмінування може тривати набагато довше.

8-го грудня 2005-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН прийнята була резолюція №A/RES/60/97, в цьому документі висловлюється глибока стурбованість і занепокоєність рівнем масштабних гуманітарних проблемам, питаннями в галузі розвитку, що викликані наявністю цієї грізної зброї - мін і вибухонебезпечних пережитків військових конфліктів. У резолюції особливо підкреслюється необхідність посилення уваги з боку усіх держав, котрі зіштовхуються з мінної загрозою, проводиться відвертий заклик до усіх країн, громадських та неурядових організацій з метою запобігання подальшого використання мін та інших небезпечних вибухових пристроїв.

А 4-е квітня було офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Адже небезпека, яку несе в собі використання цього виду озброєнь, має більш серйозні і тривалі соціально-економічні наслідки і для мирного населення держав, де є проблема замінованих об’єктів та минулих наслідків військових конфліктів, і для тих, хто продовжує використовувати цю зброю у своєму арсеналі.

Підготовлено в громадській приймальні УГСПЛ у Сумах

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31