Влада України впроваджує нові закони в боротьбі з кіберзлочинністю

Опубликовано: 05 октября 2017
466 раз

Хакери і шпигуни в реальному часі стали приводом для розгляду нового закону, пов'язаного із забезпеченням безпеки кіберпростору України. Цей законопроект уважно розглядався майже два роки, і якщо Верховна Рада його все ж схвалить і затвердить у другому читанні, то віртуальні злочини відразу ж стануть на один щабель зі злочинами, вчиненими в реальному житті. Правова політика в Україні така, що сьогодні можна здійснювати повноцінний контроль не тільки за окремими сайтами, але і за всіма віртуальними базами даних нашої держави.

Що передбачає новий законопроект?

По-перше, узаконюється сама приставка – «кібер», і все, що з нею досить тісно пов'язано. Це може бути як злочин, так і атака, шпигунство, розвідка, тероризм та інше. Але найголовніше – це кіберпростір, тобто, простір у віртуальному світі, що дозволяє будь-якому користувачеві або хакеру проводити дії за допомогою Інтернету. Наприклад, знімати гроші з чужого рахунку, або зробити збій в роботі бази даних великих фізичних об'єктів державного значення. Якщо законопроект приймуть, то зняття грошей буде прирівняне до крадіжки, здійсненого в реальному житті. А вироблений збій в роботі великого об'єкта стане приводом для застосування статті «Тероризм».

Всі українські юристи в один голос стверджують, що на сьогоднішній день український кримінальний кодекс не передбачає покарання за злочини в Інтернеті. Правова політика в Україні обмежується лише статтею "Незаконне втручання в роботу електронних систем" (стаття 361). Покарання за цією статтею досить гуманне за сьогоднішніми мірками - або 5 років ув'язнення, або штраф у розмірі 1190 гривень. А щоб довести, що той, хто зламав базу даних або займався шпигунством у віртуальній реальності, є злочинцем, слід провести складну експертизу, яка встановить зв'язок між збоями в роботі зламаного об'єкта і маніпуляціями, які проводив обвинувачений на своєму комп'ютері.

Мінуси нового законопроекту

Правова політика в Україні, втім, як і в інших світових країнах неможлива без мінусів. Не став винятком і новий законопроект. Наприклад, за словами експертів, багато його статей неможливо трактувати однозначно. Новий закон передбачає і обмеження доступу до багатьох сайтах, тобто контролюючий орган має право заблокувати той сайт, який здасться підозрілим. А це суттєво позначиться на всіх українських користувачів соціальних мереж.

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31