На Сумщині активно готуються до виборів в ОТГ

29 жовтня в Сумській області відбудуться перші вибори депутатів, селищних, сільських та міських рад ОТГ і відповідних селищних, сільських та міських голів у 9 громадах. Цього дня голосувати будуть більше 65 тисяч виборців у Буринському, Недригайлівському, Путивльському, Конотопському, Охтирському, Сумському і Тростянецькому районах. Всього області працюють 16 територіальних виборчих комісій. Із них: 7 районних, 2 міські, 5 сільських, 2 селищні. З 13 жовтня для організації голосування свою роботу розпочали 85 виборчих дільниць, у тому числі 3 спеціальні виборчі дільниці: Буринська ЦРЛ, Сумський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер та Тростянецька ЦРЛ.

Саме для членів дільничних виборчих комісій Сумської області 24 жовтня 2017 року в м. Суми відбувся тренінг на тему «Правові аспекти та особливості проведення перших виборів в об'єднаних територіальних громадах в Сумській області». До цього заходу долучились голови та їх заступники, секретарі та члени дільничних виборчих комісій з селищних, сільських та міських об’єднаних територіальних громад.

Під час тренінгу учасники мали змогу дізнатися про деякі особливості виборчого процесу відповідно до діючого законодавства, обговорити тонкощі підготовки до дня голосування, процес проведення місцевих виборів. Члени ДВК під час навчання активно ставили питання до фахівців.

За словами Ірини Тимошенко, кандидата юридичних наук, тренера заходу, навчання членів дільничних виборчих комісій є дуже важливим аспектом підготовки процесу виборів, перш за все через те, що люди повинні знати тонкощі та особливості виборчого процесу, щоб самим через незнання не порушити чинне законодавства та не бути притягнутим до відповідальності.

Як наголосила Наталія Єсіна, виконавчий директор громадської організації «Північна правозахисна група», дуже важливо, щоб люди прийняли активну участь у перших виборах в ОТГ, прийшли та віддали свій голос за того, кому вони доручають керувати своїм населеним пунктом. Окрім тренінгу фахівці займаються організацією та проведенням лекцій та індивідуальних правових консультувань для представників населених пунктів, що об’єднуються в ОТГ.

Захід організовано ГО «Північна правозахисна група» в рамках проекту «Вільні та чесні місцеві вибори», який впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у Івано-Франківській, Тернопільській, Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Волинській, Сумській, Хмельницькій, Вінницькій та Чернігівській областях за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31