Як обрати домен для свого проекту

Опубликовано: 09 августа 2017
4159 раз

Доменна індустрія розвивається досить стрімко. На сьогодні в світі зареєстровано близько 330 млн доменних імен. У той же час, зон для реєстрації домену стає все більше, що для бажаючих зареєструвати доменне ім'я, дуже добре. Та є і мінус - всі хороші і гучні імена в найвідоміших зонах давно розібрані...

З чого ж почати пошук і за якими критеріями повинен робитися вибір?

По-перше, треба визначитися з «зоною впливу». Яку територію ви бажаєте охопити - чи буде це тільки Україна або ж ваш сайт орієнтований на користувачів всього світу? Якщо вам потрібна тільки Україна, зверніть увагу на домени, які відразу ж дозволять довести до відома всіх, що ваш сайт розрахований на українського користувача. Для цього підійдуть зони .UA, COM.UA і .УКР.

По-друге, вибираючи серед доменів, звертайте увагу на нюанси їх оформлення. Так, наприклад, для реєстрації в .UA в обов'язковому порядку вами повинна бути зареєстрована торговельна марка. При реєстрації імені в доменній зоні .УКР з такими обмеженнями ви не зіткнетеся - в ній зареєструвати домен може будь-хто.

По-третє, якщо ви розглядаєте можливість реєстрації в найстаріших доменних зонах .COM і .NET, вам варто знати, що в них знайти гарне і в той же час вільне доменне ім'я на сьогодні досить непросто. Тільки за другий квартал 2017 року ці зони додали близько 9,2 млн нових доменів, а їх загальний сумарний показник реєстрацій наблизився до 144,3 млн імен.

По-четверте, не забувайте про можливість реєстрації New GTLD доменів. Тут ви зможете знайти чимало цікавих зон, які відразу ж допоможуть окреслити сферу діяльності. Так, наприклад, домен .ACADEMY призначений для освітніх установ і інших організацій, що мають у назві це слово. Якщо ж ви хочете зробити сайт якогось розважального клубу або клубу автомобілістів, любителів пива - чого завгодно - добре для цієї мети підійде доменна зона .CLUB. Якщо ж у вас магазин кави, для вас в самий раз підійде домен .COFFEE. І подібних доменів чимало: .DIGITAL, .EXPERT,. FLORIST, .MEDIA і так далі. Єдине, що може стати між вами і однією з цих зон - ціна, яка може дуже сильно відрізнятися від, наприклад, вітчизняних зон.

Як відомо, купити домен назавжди неможливо, і ціна, зазначена за домен, - це та сума, яку ви платите за рік користування цим доменом. Тому, щоб не втратити електронне ім'я вашого проекту і не викуповувати його у мисливців за хорошими іменами за великі гроші, не забувайте про його своєчасне продовження.