Модні вишиванки з мережкою

Опубликовано: 19 февраля 2015
2109 раз

Кожний народ має традиційний одяг. Українська вишита сорочка або плаття є символом духовної та культурної спадщини нашого народу. Крім того, вишитий одяг має сакральний, і водночас, патріотичний зміст. З давніх часів сорочки-вишиванки дарували: матері – дітям, дівчата – нареченим, а дружини – своїм чоловікам, як прояв поваги і любові, і головне – як сильний оберіг. У різних регіонах України майстрині застосовували свою техніку ручної вишивки, власні викройки та схеми, кольори. Втім, їх об’єднувало одне – всі орнаменти та узори перепліталися у різних мотивах вишивки, метою яких було: оберігати власника або власницю вишитого одягу від хвороби чи дурного ока. Сьогодні, найбільшою популярністю користуються вишиванки з мережкою. Мережки – це такі декоративні шви, що можуть бути або просто частиною узору, або відмежовуючою лінією. Ті орнаменти, які доповнені різними видами мережки, відрізняються особливою витонченістю.

Всі мережки є рахунковими швами. Рукодільниці починають робити мережки з качалочки – вертикального стовпчика, який вишивається через одну нитку на тканині, шириною 3-5 ниток. На білих тканинах мережки вишиваються світлими нитками – білими, блакитними, рожевими, а на кольорових тканинах орнаменти виконуються близькими за кольором і відтінками, нитками. Качалочка є основою узору будь-якої мережки. Залежно від ширини цього стовпчика (від 2-3-х до 5-6-ти ниток) та його висоти, утворюється мережка різних видів: одинарний, подвійний і роздвоєний прутик, стовпчики та подвійні стовпчики. А от мережка з квадратиками часто застосовується в орнаментах, як відмежовуюча лінія, або як головна частина візерунка. Детальна техніка кожної такої вишивки описана на etnodim.com.ua.

Придбати чудовий вишитий одяг можна в інтернет-магазині Етнодім. Компанія пропонує : виготовлені майстринями з Києва та Західної України, білі та чорні сорочки і плаття, також авторські вишиванки з батисту, льону, домотканого полотна і шифону. На сайті є сучасні моделі для молоді, і навіть вишиті футболки. Зачаровують кольорами і неперевершеною роботою сорочки з маками, волошками, калиною та іншими квітковими орнаментами. В каталозі «Етнодім» можна обрати також різноманітні рушники, ляльки-мотанки, пояси з вишитими узорами ручної роботи, крім того – зручне і стильне взуття, прикрашене елементами вишивки. Адже в наш час вишиванка стала таким самим повсякденним елементом гардеробу, як і джинси чи діловий костюм. Її вдягають на роботу, вечірки, зустріч із друзями. Все частіше етнічний український одяг можна зустріти на світових модних показах. А за версією Google українська вишиванка увійшла в топ-10 покупок 2014 року.