Інтеграція переселенців на Сумщині: можливості та проблеми

Сьогодні відбулася звітна прес-конференція, на якій були представлені результати діяльності громадської організації «Самаритяни Сумщини».

Ця місцева ГО об’єднує в собі не тільки мешканців регіону, а ще й переселенців-волонтерів, які намагаються жити активним суспільним життям, допомагаючи тим, хто опинився в ще більш складних умовах.

Голова правління організації Владислав Лазаренко розповів про діяльність «Самаритян»: «Майже з початку конфлікту на Сході України ми допомагаємо тим, хто попав в складні життєві обставини та відноситься до пільгових категорій. В рамках проекту гуманітарної допомоги UKR1502, якій впроваджується Міністерством зовнішніх справ ФРН у контакті з Посольством ФРН в Україні, Спілкою Робітничих Самаритян Німеччини, Спілкою Самаритян України для підтримки внутрішніх переселенців із зони АТО та з окупованого Криму, люди мали можливість отримати деякі продукти, дитяче харчування, підгузки, медикаменти. Відповідно до наявності та пори року ми видавали теплі речі, ковдри та постільну білизну».

Крім того, за словами керівника ГО, вдалося організовувати діючи осередки в інших населених пунктах області: Тростянці, Лебедині, Недригайлові, Ромнах, Шостці. Учасники цих осередків – самі переселенці, вони активно займаються вирішенням нагальних проблем. В трьох районах області, завдяки активності переселенців, наприклад, вдалося добитися безоплатного харчування дітей в навчальних закладах. Вважаю, що певним чином нам вдалося сприяти інтеграції людей в громади, адже під час реалізації суспільно важливих проектів на місцях, залучаються також і місцеві мешканці».

Нажаль, в Україні долею внутрішньо переміщених осіб опікуються більшою мірою не державні діячі, а громадські організації та активісти. Саме вони  шукають будь-яку можливість, щоб допомогти людям, що змушені були залишити своє місце проживання та рятувати власне життя в інших регіонах нашої країни. Але і переселенці об’єднуються та допомагають один одному. Як раз на Сумщині яскравим прикладом співпраці місцевої громади, суспільних активістів, правозахисників та переселенців, є спільна гуманітарна діяльність з надання посильної допомоги в рамках одразу декількох проектів.

Володимир Виноградов, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини в Сумській області, виконавець проекту «Захист населення, що постраждало від конфлікту», який впроваджується Данською радою у справах біженців, також розповів про унікальну практику співпраці з ГО «Самаритяни Сумщини», під час якої не тільки вдавалося вирішувати нагальні юридичні питання людей у віддалених від Сум районів, а й аналізувати певні прогалини в законодавстві щодо ВПО та готувати адвокаційні питання по змінам діючих нормативно-правових актів. «За час роботи нашого офісу правової допомоги, з початку реалізації проектів, впроваджених Данською радою, було дано відповіді більш ніж на чотири тисячі звернень від переселенців», - зауважив він.

Під час прес-конференції були обговорені також плани спільної роботи на наступний рік, можливості залучення додаткового фінансування для продовження надання гуманітарної допомоги, а також реалізація інших суспільно-важливих проектів.

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31