Містянам у Сумах нагадали про небезпеку туберкульозу

24 березня у всьому світі відзначається День боротьби з туберкульозом. Так вирішили представники Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1993 році, коли стало ясно, що туберкульоз – це лихо, яке існує всюди. А в Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж 24 березня. Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу. «Стратегія по ліквідації туберкульозу», розроблена ВООЗ і схвалена Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2014 році.

Відповідно до важливості цих завдань, вся світова спільнота об’єднується для привертання уваги населення до проблеми туберкульозу. Адже важливо не тільки знати, що це небезпечна хвороба, а й мати розуміння про її виліковність та не тягнути, а діяти, дізнаючись про наявність туберкульозу у себе або близької людини.

В Сумах також відбулася інформаційно-просвітницька акція під назвою «Квітни, а не хворій: Україна без туберкульозу». Подібні акції пройшли одночасно в 11 містах країни в рамках проекту, який спрямований на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти (впроваджується БО «Світло надії» при підтримці Всеукраїнської Мережі ЛЖВ). Прямо на головній площі Сум активісти розповідали перехожим про міфи та факти щодо туберкульозу, про основні симптоми, на які треба звертати увагу, про те, як діяти, якщо хвороба загрожує. Усі учасники акції отримали інформаційні тематичні матеріали.

Долучилась до заходу і громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини на Сумщині, адже УГСПЛ, у рамках спільного проекту з мережею ЛЖВ, надає правову допомогу у сферах медичного, трудового, адміністративного та кримінального права; порушення безперервності лікування; гендерної рівності та правопорушень пов’язаних з цим, а також щодо заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує честь і гідність, поводження або покарань щодо осіб, які належать до відповідних цільових груп. У цьому напрямку працюватимуть приймальні у Києві, Сумах, Херсоні, Дніпрі, Чернігові, Львові, Хмельницькому, Харкові, Рівному та Кропивницькому. В рамках заходу представники приймальні розповіли про діяльність приймальні та можливість отримати правові консультації як на особистому прийомі, так і телефоном.

За словами організаторів, на сьогодні в Україні реєструють більше 20 тисяч нових випадків захворювання на туберкульоз кожного року. Велика частина хворих – це звичайні українці, адже в умовах напруженої епідеміологічної ситуації захворіти може кожен не залежно від соціального статусу чи статків. Наразі зусилля влади та громадськості спрямовані на подолання цієї соціальної хвороби, масштаби якої загрожують здоров’ю населення.

Також стало відомо, що Сумський обласний центр громадського здоров’я вперше в Україні закупив через тендер соціальні послуги для супроводу хворих на туберкульоз. Це означає, що працівники Центру тепер забезпечують лікувальний і профілактичний компоненти. Адже працювати потрібно не лише з людиною, яка вже має туберкульоз, а й з членами її сім’ї та близькими. При цьому, відсоток виліковності може сягнути 100, але для цього потрібно забезпечити повний цикл лікування та профілактики, – зазначив під час прес-брифінгу Олексій Буряченко, директор установи.

За словами заступника головного лікаря Сумського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Віталія Олещенка, в Сумській області кожного року виявляють близько 600 хворих на туберкульоз. При цьому, з них близько 70% мають відкриту форму захворювання. Залишається проблемою те, що хворіють здебільшого особи працездатного віку.

Про моральну втому від лікування розповів представник ТБ-спільноти Владислав Худенко. Чоловіку вдалося подолати хворобу, яку лікували близько півроку. Наразі його зняли з обліку, тож він ділиться про пережите з тими, кого треба застерегти від помилок, не лякаючись пліток та побоювань. Владислав каже, що спочатку сподівався, як «що саме пройде», але цього не сталося, а було тільки гірше. Тож, якщо людина відчуває, що захворіла, треба одразу звертатися до лікарів.

Підготовлено в громадській приймальні УГСПЛ у м. Суми

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31