Бути толерантним – це не просто терпіти когось (відео)

16 – листопада країни світу відзначають Міжнародний день толерантності. Цей день оголошений ЮНЕСКО ще у 1995 році, того дня організації виповнялося 50 років. Відповідно до ювілею, було прийнято Декларацію принципів терпимості, в якій наголошується на рівності усіх людей, незалежно від етносу, віри, кольору шкіри або інших ознак.

Саме ці принципи закріплені у Загальній декларації прав людини, яка проголошує неприйняття будь-яких форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за злочини проти людства.

А у 1996 році на Генеральній Асамблеї ООН було надано пропозицію запропонувала державам-членам кожного року саме 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності (терпимості), до нього приурочивши можливі відповідні заходи, орієнтувати на це освітні заклади та активну громадськість. При цьому, декларація принципів терпимості звертається перш за все, до влади в державах, яка має гарантувати своїм громадянам створення справедливого законодавства, обов’язкового дотримання правопорядку, адміністративних та судово-процесуальних норм.

Як зазначено у ст. 2 Декларації, щоб зробити суспільство більш терпимим, усі держави мають ратифікувати сформульовані міжнародні конвенції з прав людини, мають обов’язково розробити нове законодавство, мета якого - забезпечення в суспільстві принципу рівних прав і можливостей. Але це буде лише першим кроком для того, щоб у суспільстві почала формуватися дійсна толерантність. Адже бути толерантним – це не просто терпіти когось. Це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, самовираження та спосіб життя іншої людини, навіть якщо вони повністю відрізняються від власних. Саме толерантність означає активну життєву позицію людини, а не її пасивно терпиме ставлення до того, що відбувається навколо, толерантна людина апріорі не може терпимо відноситися до порушень прав інших, до маніпуляцій та порушення моралі. Навіть ратифікація міжнародних документів не зробить толерантність ознакою нашого життя.

В українських школах цього тижня проводяться відповідні тематичні заходи. Тож, особливу увагу, на думку сучасних правників, треба звертати не тільки на терпимість та повагу, а й на зрозумілому поясненню дитині, чому саме треба розуміти трохи відмінних від тебе людей, чому треба толерантно відноситися до оточуючих. Адже максимум інформації про те, як живуть, що відчувають та на що можуть ображатися інші люди, дасть дитині можливість самостійно обрати вірну модель поведінки, зрозуміти, що відмінність може бути зовсім в неважливих деталях, а на справді між ними набагато більше спільного. Розвиток критичного мислення, можливість формулювати особисту думку та відстоювати власну точку зору на основі наданої інформації сприятиме росту рівня культури та обізнаності в суспільстві.

Підготовлено в ГП УГСПЛ м. Суми

Видео

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31