Що робити, якщо бачиш підозрілий предмет? (фото, відео)

Сьогодні в світі відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. З цієї нагоди громадська приймальня УГСПЛ на Сумщині в рамках правопросвітницької діяльності вважає за необхідне наголосити на важливій інформації.

Україна залишається однією з найбільш забрудненої мінами і вибухонебезпечними свідоцтвами війни територією в світі. Цього результату нашій країні «вдалося досягти» за останні роки…

За словами начальника Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності полковника Максима Комісарова, з початком агресії Російської Федерації на територіях Донецької та Луганської областей значні райони забруднені мінами та вибухонебезпечними залишками бойових дій. За попередньою оцінкою експертів, площа забруднених районів складає близько 7 тис. кв. км на підконтрольній території, а на окупованих територіях - орієнтовно 9 тис. кв. км.

Також відомо, що з початку бойових дій фахівці вже встигли перевірити 26 тис. га території та знищили понад 340 тис. вибухонебезпечних предметів (в цих даних не враховуються непідконтрольні території).

Що стосується загиблих, за офіціальною інформацією ООН, за період конфлікту з 14 квітня 2014 року до 15 серпня 2017 року на Донбасі загинули не менше 2 558 цивільних осіб, з них: дорослих: 2 416, а дітей: 242 дітей.

Правозахисники наголошують, на важливості інформації з мінної небезпеки і в тих населених пунктах, які знаходяться не тільки на сході, а й в інших регіонах України, адже коли у країні війна, вірогідність трагічних випадків, терактів, необережного поводження з вибуховими пристроями та зброєю, зростає в декілька разів. Люди повинні знати, як діяти, якщо їм на очі потрапив підозрілий предмет, куди звертатися та як зберегти життя та здоров’я оточуючих. Загальні правила, які діють у будь якій ситуації: не підходь, не чіпай та зателефонуй рятівникам (тел. 101). Особливої уваги та окремих акцентів з цієї теми потребують діти! Тож виділить декілька хвилин на бесіду з цієї теми з власною дитиною саме сьогодні.

8-го грудня 2005-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН прийнята була резолюція №A/RES/60/97, представники країн висловили свою глибоку стурбованість та занепокоєність рівнем масштабних гуманітарних проблемам, актуальними питаннями в галузі розвитку, які викликані наявністю мін і вибухонебезпечних пережитків військових конфліктів. У резолюції особливо підкреслили необхідність посилення уваги з боку усіх країн, котрі зіштовхуються з мінної загрозою, провели відвертий заклик до усіх держав, громадських та неурядових організацій з метою запобігання подальшого використання мін та інших небезпечних вибухових пристроїв.

4-е квітня офіційно проголосили Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, яка пов’язана з розмінуванням. Небезпека, яку в собі несе використання цього виду озброєнь, має тривалі небезпечні та соціально-економічні наслідки для мирного населення держав, де є проблема замінованих об’єктів та минулих наслідків військових конфліктів, а також для тих, хто продовжує використовувати подібну зброю у арсеналі.

Підготовлено в громадській приймальні УГСПЛ у Сумах

Видео

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31