Оцінка нерухомсті для здійснення угоди у нотаріуса

При вчиненні нотаріальних дій з нерухомістю, наприклад договору купівлі-продажу, дарування, спадщини тощо обов'язковим є отримання оцінки майна, інша назва - експертна оцінка.

У даній оцінці вказується вартість об'єкта оцінки, яку нотаріус обов'язково прописує в договорі або свідоцтві. У більшості випадків від вартості майна, зазначеної у висновку про оцінку, обчислюються обов'язкові платежі, такі як державне мито, податок, пенсійний збір.

Багатьох цікавить питання, щодо того, яким чином формується вартість оцінки і від чого вона залежить.

На сьогоднішній день при складанні оцінки (висновку про оціночну вартість об'єкта) суб'єкти оціночної діяльності за основу беруть метод порівняння.

Формулою цього підходу є вислів «жоден набувач не купить об'єкт, якщо його вартість перевищує витрати на придбання на ринку аналогічного (подібного) об'єкта з такою ж корисністю».

Саме при оцінюванні конкретного замовлення суб'єкти оціночної діяльності враховують характеристики подібного майна за місцем розташування об'єкта оцінки, фізичні та функціональні ознаки, умови продажу, інфраструктури, ціни на подібні об'єкти.

Саме порівнюючи ціни на подібні об'єкти, суб'єкти оціночної діяльності проводять в рамках основного підходу порівняння, підхід угод (або ж іншими словами метод порівняльного аналізу продажів), метод галузевих коефіцієнтів, інше.

Як доказ, в саму оцінку поміщені оголошення з характеристиками інших (подібних) об'єктів, фотографії цих об'єктів і ціни. Саме їх суб'єкт оціночної діяльності використовував при виведенні вартості об'єкта оцінки.

Остаточний розмір вартості об'єкта, що оцінюється суб'єктом оціночної діяльності, може бути сформований двома шляхами: як середньоарифметична величина або ж як математичне зважування.

Шлях середньоарифметичної величини є найпростішим, але найоб'єктивнішим і неефективним. У практиці самостійно цей метод не використовується, оскільки не враховує внутрішні і зовнішні фактори, що впливають на оцінку.

Коригує остаточне значення вартості - метод суб'єктивного зважування кінцевих результатів оцінювання. І після чого, суб'єкт оціночної діяльності, враховуючи свій досвід і знання, визначає єдину (кінцеву) суму оцінки вартості об'єкта.

Фахівці нашої компанії Your Privacy Lawyer швидко, кваліфіковано і якісно допоможуть Вам з отриманням Експертної оцінки для цілей оподаткування, а також з отриманням оцінки для спадщини, дарування, оцінки для звернення до суду на сайті http://privacylawyer.kiev.ua/ або зв'язавшись за вказаними на сайті телефонами або ж в офісі компанії.

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31