«Сімейне пекло», або Коли час звертатися до адвоката?

Опубликовано: 22 февраля 2016
523 раз

Чому сім’я розпадається? Причин може бути «мільйон», починаючи від спільного рішення про розлучення через зникнення почуттів одне до одного, закінчуючи такими страшними ситуаціями, як насильство у сім’ї. І коли приходить усвідомлення того, що «час з цим закінчувати» – це і є той момент, коли варто звертатись до адвоката. Але який саме адвокат потрібен і які питання він допоможе вирішити?

Звісно, в першу чергу, потрібен професійний сімейний адвокат. Для чого? Для початку він може допомогти оформити документи для розлучення, проконсультувати стосовно питань, які вас цікавлять. Але це, звісно, якщо ви й ваша колишня друга половинка – двоє людей, які просто вирішили розірвати шлюб.

Та якщо в сім’ї вже є діти, останні роки шлюбу були «пеклом» або є обтяжуючі обставини – адвокат не тільки зможе вирішити складні питання на вашу користь, а й суттєво допоможе скоротити процес розлучення і зробити його максимально «безболісним». На щастя, сімейний адвокат в Києві та інших містах не рідкість, головне, серед великої кількості пропозицій знайти дійсно професійного спеціаліста.

Сімейний адвокат, звісно, може знадобитись не тільки для розлучення. Зараз набувають популярності шлюбні договори, які в майбутньому попереджають судовий розподіл майна. Тому, якщо є можливість, до адвоката краще звернутись навіть до шлюбу.

Отже, коли ще не обійтись без адвоката:

  • якщо шлюб буде розриватись у судовому порядку (наприклад, одна із сторін проти розлучення) або буде визнаватися фіктивним;
  • якщо нема спільної згоди стосовно поділу майна і не було шлюбного договору;
  • якщо батьки не можуть домовитись про опіку дитини (та місце її проживання) і право на опіку буде вирішуватись у судовому порядку;
  • якщо потрібно судовим шляхом встановити графік зустрічі з дитиною (дітьми);
  • якщо одна зі сторін хоче позбавити іншу сторону батьківських прав;
  • якщо є потреба у стягненні аліментів та ін.

Якщо ж мало місце насильство у сім’ї, тоді, скоріше за все, знадобиться і кримінальний адвокат, або як мінімум не завадить його консультація. Це потрібно для того, аби в судовому порядку притягти до відповідальності кривдника. В цьому випадку можна підібрати професіонала, який спеціалізується на обох гілках законодавства: сімейному та кримінальному.

Та все ж, якщо є можливість, то найкраще – це звернутись до адвокату і розлучитись вчасно, не допускаючи насильства, постійних сварок, і ні в якому разі не терпіти «сімейне пекло».

Календарь новостей

« Октябрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31