Дещо про гітарні струни

Опубликовано: 12 сентября 2013
1475 раз

Щоб краще оволодіти гітарою, необхідно обов’язково знати про неї якомога більше. Звісно, дуже важливою є основа інструмента, гриф, але є й елемент гітари, без якої вона буде просто дерев’яною коробкою. В цій статті мова піде про те, які струни встановлюють на класичні гітари; який вид струн краще обрати для забезпечення прекрасного звучання та чому одні струни дорожчі, а інші коштують досить дешево?

Струни, що знаходяться у продажі в музичних магазинах, як правило, представлені в трьох видах:

  • синтетичні – карбонові або нейлонові;
  • кишкові, або жильні;
  • струни на основі зі сталі.


Саме ці три види струн для гітар давно отримали визнання музикантів та користуються неабияким попитом. Натомість інші, менш популярні види, до розробки яких виробники музичних інструментів доклали багато зусиль, мало представлені в Інтернет- та стаціонарних спеціалізованих магазинах, салонах.

Про види струн

Кишкові, або ж жильні струни називаються так не випадково. Вони виготовляються з однойменної частини тварин і є дуже примхливими. Якість кишкових струн погіршується через негативні фактори зовнішнього середовища: спека, підвищена вологість, волога на руках гітариста тощо. В Україну такі струни представлені тільки імпортом. Замість жильних струн в класичних гітарах все частіше використовуються синтетичні.

Синтетичні струни виготовляють з нейлону чи карбону. Саме цим видом найчастіше оснащуються класичні гітари. Різниця між нейлоновими та карбоновими струнами є в їхній щільності. Карбонові є менш товстими, бо мають більше щільність. Також вони більш дзвінкі, характеризуються яскравішим звучанням ( перші 3 струни без обмотки). Вартість струн з карбону перевищує вартість нейлонових гітарних ниток приблизно в 5 разів.

Струни з першої по третю включно вироблені у форматі монофіламенту – монолітна калібрована ліска з нейлону чи карбону. Басові струни ж виготовляють з сукупності тоненьких нейлонових чи карбонових ниток відповідно, які поміщаються в металічну (зазвичай посріблена мідь) обмотку. Посріблення на обмотці не залишає слідів на пальцях та надає струнам привабливого вигляду. Однак обмотка з міді досить швидко зношується, бо мідь є м’яким металом. Вона може перетиратися в місцях притискання струни до поріжку ладу. Щоб уникати цього деякі виробники стали використовувати сплави з міді, наприклад, латунь чи фосфорну бронзу. Пропагуючи придбання нових, удосконалених струн, спеціалісті підкреслюють, що вони не поступаються своїм старшим аналогам в звучанні при тому служать значно довше.

Струни на основі зі сталі тут не так давно з’явилися в асортименті музичних магазинів. Обмотка в таких гітарних нитках присутня на всіх струнах – з першої до шостої. Основою слугує велика кількість скручених між собою ниток зі сталі, що надає струні характерну м’якість. Відмінною рисою струн зі сталі є їх нееластичність, тобто вони не тягнуться так, як синтетичні. Серед прихильників класичних інструментів цей вид струн є малорозповсюдженим, бо має високу вартість.

Календарь новостей

« Декабрь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31